20. 12. 2018

Linka na čištění koření v Estonsku úspěšně spuštěna

Dne 3. 12. 2018 úspěšně proběhlo spuštění unikátní linky na čištění koření pro největšího zpracovatele koření v Pobaltí, společnost Santa Maria.

Tato linka splňuje nejvyšší potravinářské a bezpečnostní nároky. Veškeré prvky linky jsou vyrobeny z nerezové oceli tak, aby je bylo možné snadno rozebrat a byly snadno čistitelné. Díky tomuto řešení se minimalizuje čas na přenastavení a čištění linky, na které je čištěno přes 20 druhů koření. Linka je navržena kompletně v nevýbušném provedení.

Materiál je čištěn na speciálně upravené sítové čističce JCC 08, která separuje velké a malé příměsi. Hlavní vyčištěná frakce je aspirována v aspirační čističce JAA 08. Pro odkaménkování materiálu byl použit speciálně upravený odkaménkovač JGD 05. Aspirační vzduch s materiálem je dopravován do cyklonu JVC 630 pro odkaménkovač JGD 05 a v případě čističky JCC 08 do cyklonu JVC 550. Z obou cyklonů se získává materiál, který lze dále využít při dalším zpracování. Materiál je dopravován v lince pneumatickou dopravou, aby bylo možné přepravit materiál o různých objemových hmotnostech v rozsahu 40 – 650 kg/m3. Veškerý vzduch je finálně čištěn ve filtračním zařízení, kde se odstraní 99,9% jemných částic.

Nová technologie předčila očekávání zákazníka z pohledu kapacity i čistoty finálního produktu. Další fotografie zde.