7. 12. 2020

Napsali o nás v týdeníku ZEMĚDĚLEC: „Kukuřice mezinárodní výzvou“

Ve 47. vydání Zemědělece byl jako téma týdne publikován článek o jedné z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších obilnin na světě – kukuřici. Dočtete se o jejím pronikání až na africký trh a zpracování ve spolupráci s našimi africkými zástupci společností SelectSeed.

První část článku se zabývá zpracováním kukuřice na osiva, resp. jejím kalibrováním. Jako příklad je uveden projekt, který společnost JK Machinery dodávala pro velkou mezinárdní společnost Syngenta. Úvodem je vysvětlena specifická terminologie kalibrace osiva kukuřice podle šířky a tloušťky. Běžně jsou pro tento typ zpracování kukuřice využívány bubnové kalibrátory. JKM však využila svou produktovou řadu vibračních sítových čističek, které konstrukčně upravila dle požadavků klienta. V lince byly dodány stroje JCM 10222, kalibrátor JCM 10222G a JCC 08. Dále byla pro tento projekt vyvinuta speciální drátěná síta pro splění definovaných norem. Montáž a zaškolení místních pracovníků prováděl specialista JK Machinery.

Druhá část článku se věnuje využíváním kukuřičných klíčků nejen pro krmivářské účely, ale také pro potravinářský průmysl. Jedná se o moderní trend, kterému jde společnost JK Machinery naproti. Byla vyvinuta nová technologie „odklíčkování“, která zahrnuje stroje JHI, JCM, JCC a také JGC. Základem celého procesu je rozdrcení kukuřice a následná separace klíčků a ostatních částí kukuřičného zrna, lze tak dosáhnout až 70% výtěžnosti klíčků.

Závěrem článku je zmíněna forma spolupráce mezi klienty a firmou JK Machinery, kde se k testování vzorků často využívá laboratoř ve výrobním areálu v Táboře. Analýzou vzorků se zabývá tým specialistů, kteří jsou následně schopni nabídnou řešení na míru.

Celý článek si můžete stáhnout ve formátu PDF a přečíst zde.